A pályázat célja a 4 visegrádi ország együttmřködésének erősítése az esővíz kezelése tekintetében. Különösen fontos, hogy a nagyvárosokban és környezetükben az esővizet valamilyen módon (újrahasznosítsukµ, mezőgazdasági felhasználását optimalizáljuk és háztartásokban is növeljük az esővíz használatának arányát. A résztvevő országok megosztják egymás között ilyen irányú tapasztalataikat és új stratégiákat fejlesztenek ki ennek megfelelően.
Az e-SOTER nevř FP7-es pályázatban összeállított közép-európai talajtani adatbázis a Cseh Köztársaság, Szlovákia, Ausztria és Lengyelország déli részét fedi le. Annak érdekében, hogy az új módszerekkel készített adatbázis megfelelően mřködjön, megbízhatóságát ellenőrizni szükséges. E pályázat célja a validálás támogatása, közös terepi adatgyřjtések szervezése a négy érintett országban, amelyek segítségével az e_SOTER adatbázis véglegesítéséhez szükséges harmonizált, terepi adatokon alapuló validáló adatbázis jön létre.
A projekt átfogó célja olyan integrált térinformatikai adatbázis kidolgozása, mely kellő részletességgel tartalmazza az árvizek kialakulását és lefutását leíró és előrejelző modelleket, valamint ezek alapján bármely pontban történt gátszakadás hatására bekövetkezett elöntés helyét és kiterjedését, a veszélyeztetett épületeket, a védekezés szempontjából kulcsfontosságú objektumokat és infrastrukturális elemeket. Ezen adatok alapján a védekezés logisztikája optimalizálható, melyre egy logisztikai segédprogram kerül kifejlesztése. A rendszer alkalmas arra, hogy órára/percre-kész információt nyújtson a védekezést irányító szervezetek és hatóságok részére. A projekt céljai összhangban vannak az Európai Parlament és Tanács a vízpolitika terén a közösségi fellépés kereteinek meghatározásáról szóló 2000/60/EK irányelvével.
A fejlesztésre kerülő monitoring- és logisztikai rendszer eredményeit felhasználva, a katasztrófahelyzet esetén beavatkozó hivatalos szervek, katasztrófavédelmi, vízügyi igazgatóság, rendvédelmi szervek hozzájuthatnak minden, a mentéshez, menekítéshez, kármegelőzéshez, kárelhárításhoz szükséges információhoz. A helyi lakosok és vállalkozások biztonságosabb környezethez jutnak, a beruházó cégek pedig kisebb ismeretlen kockázattal végezhetik befektetéseiket a rendszer eredményeképpen.
A projekt célja Európa talajtani térképének elkészítése, kvantitatív eljárásokon alapuló adatbázis fejlesztési és digitális térképezési módszertanának kidolgozása, mely alapul szolgál a többi kontinens talajtani térképeinek elkészítéséhez. A SOTER (SOil and TERrain Digital database) egy globális célokat szolgáló talaj és domborzati adatbázis, melyet az 1990-es évek elején indítottak és jelenleg az egyedüli adatbázis, ami harmonizált talajtani adatokat szolgáltat a világ felé. Az adatbázis felhasználását erősen korlátozza, hogy jelenleg mindössze a világ egyharmad részét fedi le, és az adatbázis fejlesztés az elmúlt években szinte leállt. A pályázat célja a már korábban kidolgozott módszertan továbbfejlesztése.
A GS Soil projektben 34 partner mřködött együtt. A pályázat célja, egy olyan adatszolgáltatói hálózat és IT infrastruktúra létrehozása, amely hozzáférést biztosít az európai térbeli talajadatokhoz. A GS Soil projektben 24 talajadat szolgáltató vett részt azzal a céllal, hogy átültessék helyi adataikat egy közös európai keretrendszerbe a WRB talajosztályozás segítségével és elkészítsenek minta adatbázisokat, amelyek a projekt ideje alatt elérhetőek a portálon keresztül. A szolgáltatott adatok nemzeti, regionális, illetve európai szintřek. Az IT infrastruktúra túlnyomóan nyílt forráskódú (open-source) szoftverekre épül, és az adatszolgáltatók tesztelték a projekt során.
A GS Soil Portal hozzáférést biztosít a GS Soil Hálózat talajos és talajhoz kapcsolódó térképeihez, letöltő szolgáltatásokhoz, webes tartalmakhoz és publikációkhoz. A felhasználók segítése érdekében a portál hatékony kereső funkciót, térképnézegetőt és egyéb hasznos információkat szolgáltat a projektről, a projekt eredményeiről és adatharmonizációról. A portálon megtalálható összes információ a GS Soil Hálózat partnereinek saját honlapján keresztül is elérhető.
A felnőttoktatás és az életfogytig tartó tanulás lehetőségeinek javítása. ESZA-típusú projekt a képzésből a munka világába való átmenet támogatására.
A projekt célja a vasfüggöny két oldalán található határmenti területek közös térségfejlesztési koncepcióinak kialakítása.