Főoldal                           Oktatott tárgyak                          Önéletrajz                       Publikációk

 

   Szilvásiné Dr. Rozgonyi Erika honlapja

 

Publikációk

 

2011.május. 31-én PhD disszertáció megvédése, melynek címe: Nemlineáris peremérték problémák megoldásainak vizsgálata és néhány folyadék mechanikai alkalmazás (A Miskolci Egyetem honlapján megtekinthető, letölthető: http://www.hjphd.iit.uni-miskolc.hu/cv/disszertacio-szilvasinerozgonyierika.pdf)

 

Konferenciakiadványban megjelent publikációk:

 

1. Szilvásiné ROZGONYI, E.: Általánosított hipergeometrikus függvények több aspektusból való vizsgálata, Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban konferencia, Miskolci Egyetem, Miskolc,pp.640-649. 2016

 

1. G. Bognár, E. Rozgonyi: Nemnewtoni folyadék kényszeráramlása síklapon porózus közegben, GÉP, 63, pp.55-58. Miskolc, 2012

 

1. ROZGONYI, E.: Az általánosított szinusz függvény közelítése, Doktoranduszok Fóruma, szekciókiadvány, Miskolci Egyetem, Miskolc, 2004, pp. 243-249.

 

2. ROZGONYI, E.: The Series Expansions of the Generalized Sine Function, microCAD 2005, International Scientific Conference, Vol. G, Miskolc, 2005, ISBN: 963-661-653-1, pp. 143-149.

 

3. ROZGONYI, E.: Kvázilineáris Mathieu-egyenlet hatváysor alakú megoldásai, Doktoranduszok Fóruma szekciókiadvány, Miskolci Egyetem, Miskolc, 2005, pp. 190-196.

 

4. ROZGONYI, E.: The Generalized Hyperbolic Function, microCAD 2006, International Scientific Conference, Vol. G, Miskolc, 2006, ISBN: 963-661-707-4, pp. 95-101.

 

5. ROZGONYI, E.: Hipergeometrikus függvények, Tavaszi Szél Konferencia, Kaposvári Egyetem, Kaposvár, 2006, ISBN 963 229 773 3, pp. 307-310.

 

6. BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: The series expansions of generalized hypergeometric functions, 9th WSEAS International Conference on Applied Mathematics, Istambul, Turkey, 2006,

 ISBN:960-8457-45-9, pp. 181-186.

 

7. BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: On the radial solution for some nonlinear initial value problems, Applied Mathematics for Science and Engineering, Proc. of the 12th WSEAS Int.

Conference on Applied Math., Cairo, Egyipt, 2007, ISBN: 978-960-6766-27-5, pp. 15-21.

 

8. ROZGONYI, E.: Hárompontos peremértékfeladat megoldásának vizsgálata, Doktoranduszok Fóruma szekciókiadvány, Miskolci Egyetem, Miskolc, 2008, pp. 64-70.

 

9. ROZGONYI, E.: Power Series Solution for a Nonlinear Reaction-Diffusion Problem, microCAD 2008,  International Scientific Conference, Vol. G, Miskolc, 2008,

ISBN: 978-963-661-818-6, pp. 61-67.

 

10. ROZGONYI, E.: The Multiplicity of the Solutions for a Three-Point Boundary Value Problem, microCAD 2009,  International Scientific Conference, Vol. G, Miskolc, 2009,

ISBN: 978-963-661-872-8, pp. 47-53.

 

11. BOGNÁR, G., MAROSSY, K., ROZGONYI, E.: Calculation of the Temperature Distribution for Polymer Melt, 3rd WSEAS International Conference on Engineering Mechanics,

Structures, Engineering Geology, Corfu, Greece, July 22-24 2010, ISBN:978-960-474-202-5, pp. 348-354.

 

Az értekezés témakörében készített folyóiratcikkek:

 

12. BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: The Power Series Solutions of some Nonlinear Initial Value Problems,WSEAS Transactions on Mathematics, Issue 6, Volume 5, 2006, pp. 627-635.

 

13. BOGNÁR, G., CEPICKA, J., DRÁBEK, P., NECESAL, P., ROZGONYI, E.:  Necessary and sufficient conditions for the existence of solution to three-point BVP,

Nonlinear Analysis 69, 2008, pp. 2984-2995. (IF=1,295)

 

14. BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.:  The local analytic solution to some nonlinear diffusion-reaction problems, WSEAS Transactions on Mathematics, Issue 6, Volume 7, 2008, pp. 382-395.

 

15. BOGNÁR, G., CEPICKA, J., DRÁBEK, P., NECESAL, P., ROZGONYI, E.: Two parametric three-point problem, Nonlinear Analysis 72, 2010, pp. 3707-3721.(IF=1.487)

 

Hivatkozások jegyzéke:

 

BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: The Power Series Solutions of some Nonlinear Initial Value Problems, WSEAS Transactions on Mathematics, Issue 6, Volume 5, 2006, pp. 627-635.

 

1. DONG, W., WANG, N., DANG, C.: Uniqueness of positive solutions for Neumann problems in unbounded domain, WSEAS Transactions on Mathematics, 7, 11, 2008, 637-646.

 

2. DONG, W., Ji, T.: Uniqueness of positive solutions for degenerate logistic Neumann problems in a half space, WSEAS Transactions on Mathematics 9, 2010, 67-77.

 

3. NAGY, N.: Az általánosított szinusz függvény bemutatása, Miskolci Egyetem, Szakdolgozat 2006 (80 oldal)

 

BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: The series expansions of generalized hypergeometric functions, 9th WSEAS International Conference on Applied Mathematics, Istambul, Turkey,

2006, ISBN:960-8457-45-9, pp. 181-186.

 

4. NAGY, N.: Az általánosított szinusz függvény bemutatása, Miskolci Egyetem, Szakdolgozat 2006 (80 oldal)

 

BOGNÁR, G., CEPICKA, J., DRÁBEK, P., NECESAL, P., ROZGONYI, E.:

Necessary and sufficient conditions for the existence of solution to three-point BVP,  Nonlinear Analysis 69, 2008, pp. 2984-2995. (IF=1,295)

 

5. LIU, Y.: Non-homogeneous boundary-value problems of higher order differential equations with p-Laplacian, Electronic J. of Differential Equations, 2008, No.20 pp.1-43.

 

6. ZHAO, J., WANG, L., GE, W.,: Necessary and sufficient conditions for the existence of positive solutions of fourth order multi-point boundary value problems,

Nonlinear Analysis: Theory, Methods and Applications, 72, 2010, pp. 822-835.

 

7. ZHAO, J., GE, W.,: A necessary and sufficient condition for the existence of positive solutions to a kind of singular three-point boundary value problem,

Nonlinear Analysis: Theory, Methods and Applications, 71, 2009, pp. 3973-3980.

 

BOGNÁR, G., ROZGONYI, E.: The local analytic solution to some nonlinear diffusion-reaction problems, WSEAS Transactions on Mathematics, Issue 6, Volume 7, 2008, pp. 382-395.

 

8. DONG, W., JI, T., ZHAO, X.,: Oscillation and non-oscillation criteria for quasi-linear second order differential equations, WSEAS Transactions on Mathematics, 7, 11,  2008, pp. 627-636.

 

9. DONG, W., WANG, N., DANG, C.,: Uniqueness of positive solutions for Neumann problems in unbounded domain, WSEAS Transactions on Mathematics, 7, 11 2008, pp. 637-646.

 

10. DONG, W., JI, T.,: Uniqueness of positive solutions for degenerate logistic Neumann problems in a half space, WSEAS Transactions on Mathematics 9, 2010, pp. 67-77.

 

11. MORGADO, M. L., LIMA, P.,: Finite difference solution of a singular boundary value problem for the p- Laplace operator, Numerical Algorithms, 2010

 

Kutatási projektekben való részvétel:

1. Dr. Körtesi Péter koordinálásával vettem részt 2003/2004 első és második félévében a

SOCRATES program keretében egymással párhuzamosan futó DATAMEN és ECADL projektek kidolgozásában.

2. Cseh- magyar kétoldalú kormányközi TéT együttműködés CZ-14/2005, OMFB-00700/2006 számú a Kvázilineáris közönséges és parciális differenciálegyenletek című program résztvevője voltam Vadászné Dr. Bognár Gabriella vezetése mellett.